jesienny las

PLANETA ZIEMIA-KLIMAT-ŚRODOWISKO-PRZYSZŁOŚĆ-PRZESĄDY

prof. dr hab. inż. MAREK LEBIEDOWSKI

więcej informacji

Afera wizowa i co dalej...? (2023)

Co wiedzieli panowie Doklejka i Odklejka1=„Duet”, o aferze wizowej?
Oczywiście prawie wszystko, co powinni wiedzieć i zaakceptować. Naturalnie nie byli wtajemniczani w jej szczegóły, bo i po co? Od szczegółów są służby specjalne. Na pewno przedstawiono im, przede wszystkim, system pozyskiwania dochodów, co ich bardzo zadowoliło. Polecenie służbowe w sprawie, wydał naczelny minister od spraw zagranicznych- znamy go prawie wszyscy, ale co on może-bezradny wobec bandy złodziei i cwaniaków, do której zapewne, według opinii wielu Polaków należy, cwaniaków współpracujących po cichu z bandą Łukaszenki, a więc i Putina. Temu ostatniemu nawet sprzyja Orban węgierski, którego również, ale już nie po cichu, bardzo szanuje „Duet”= Doklejka-Odklejka. Nawet, jak można przypuszczać, to za jego przykładem postawiono płot na granicy z Białorusią aby więcej zarobić.
Na dodatek, aby się jeszcze bardziej przypodobać przyjaciołom, obecnie przestaniemy dostarczać broń Ukrainie, wojującej ciągle z Rosją. Chociaż nawet, jeżeli to miał być tylko żart, to pośrednio nie został złagodzony pyskówką Doklejki do słusznych uwag Prezydenta Ukrainy o karygodnym zachowaniu się naszej strony odnośnie transportu płodów rolnych tranzytem przez nasz kraj. Zachowanie to niewątpliwie, jeszcze nie złagodzone, to i tak, zostało z entuzjazmem potraktowane na Kremlu. Jednocześnie, była to dobrze skalkulowana deklaracja, przyjazna dla grona Zjednoczonej Prawicy, jako prawie piątej kolumny Putina w Polsce. Jednak przed wyborami trafiła ona kulą w płot. Na razie głupota dyplomatyczna i propaganda przedwyborcza, której nie powstydziłby się nawet, pamiętny Jerzy Urban w PRL, zbiera kiepskie recenzje.
Ponadto, do tej głupoty dołożył się Pan Prezydent, który o mały włos, w ostatnich swoich wyborach, przegrałby je, gdyby zabrakło głosów wyznawców Radia Maryja i również wsparcia, akcji fikcyjnego głosowania podjętej wspólnie, z usłużnymi opiekunami, w domach dla schorowanych staruszków i spokojnej starości i śmierci, nagle się ocknął. Podjął się bowiem, albo mu nakazał „Duet”, bo On rzadko podejmuje samodzielne decyzje, których z reguły przed podpisaniem nie analizuje i często nie czyta, apelu o mobilizacji wyborców pisowskich, zabraniając im kategorycznie, oglądać w kinach przed wyborami, niedozwolonego filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”. Przed ogłoszeniem tego wyroku, jak sam stwierdził, filmu tego też nie oglądał. A to właśnie jest, niestety, przykład bezgranicznego podporządkowania się „władzy zwierzchniej”! Ale czy to godne Głowy Państwa? Przecież publicznie przysięgał, powołując się na Boga, że będzie działał ponad podziałami partyjnymi. A tu proszę, posłuchał bez szemrania i analizy, diabelskiego „Duetu”. Można niebawem oczekiwać, że włączy się również werbalnie w niewybredną i zdecydowanie chamską agitację szkalującą przeciwników politycznych.
A skutek będzie odwrotny i całe szczęście, bo zdrowa na umyśle, ogromna rzesza Narodu, ma dosyć zacietrzewionych kłamców przyklejonych do sklerotycznego niby dyktatora, otoczonego systemowym gronem tłustych kotów, wyspecjalizowanych w szczuciu i skłócaniu różnych grup społeczeństwa i jego okradaniu.
Na pewno dalej nie pozwolimy zamknąć się w obozie nadzorowanej hipokryzji, na razie po cichu, przez grupę sprzyjającą Putinowi
, która nazwała się Zjednoczoną Prawicą. W najbliższych wyborach ona musi zniknąć ze sceny politycznej. To ona odpowiada za jątrzące nieporozumienia z Unią Europejską. Dlatego wraz z gronem żerujących na naiwności prostego i zaniedbanego Ludu Bożego, i za brak środków na odbudowę kraju po pandemii, oraz za opieszałe niepotępianie organizowania gorszących spotkań duchownych typu orgie, musimy dać im bilet w jedną stronę.
Musi też wreszcie dotrzeć, nawet do ciemnoty, nie tylko przeżerającej dochody ludzi pracujących, które otrzymują w postaci pieniędzy rozdawanych przez rządzących, że przyzwyczaja to do nieróbstwa i nieodwracalnego zubożenia kraju i Narodu. Nie popierajmy idiotów naruszających przez prowokacyjne zachowania dobrosąsiedzkich stosunków z Niemcami, Czechami, Słowakami, a nade wszystko z Ukraińcami, przez niezrozumiałe, zwłaszcza dyplomatyczne pociągnięcia i niekiedy prawie ośli upór. Za chwilę możemy być również skłóceni z całą Europą, a może i z połową Świata, z powodu afery wizowej.
„Duet” sprawnie zorganizował swoją drużynę, ale głównie są to osoby bez odpowiednich kwalifikacji. To zbieranina cwaniaków i niestety głównie złodziei. Oni w sprawach wymagających zręczności politycznej są pozbawieni intuicji. Karygodnym tego przykładem było zachowanie rządzących w przypadku kilku sytuacji występowania jawnych, w tym śmiertelnych zagrożeń, ze strony Rosji. Ta Hydra, to nasz i nie tylko nasz, śmiertelny wróg. Dlatego obecnie należy głównie, dla dobra Obojga Narodów Ukraińskiego i Polskiego, zapomnieć o krzywdach i wzajemnych urazach. Były one zawsze inspirowane głównie przez Rosję i nadal jest to stosowane, jak przed wiekami.
Należy pamiętać, że Rosja nawet kiedy jest przyparta do przysłowiowego muru, spłaszczy się jak mysz przeciskająca się przez bardzo wąską szparę i znajdzie naiwnych sojuszników, którym obieca złote góry i nawet padnie na kolana. Tak było w czasie pierwszej w dziejach zwycięskiej koalicji z końca XVI wieku, za króla Stefana Batorego. Ostateczne rozgromienie potęgi szalonego Iwana Groźnego zostało pokrzyżowane obietnicą jego przejścia na wiarę katolicką. Omamił tą obietnicą Jezuitów, wysłanników Watykanu.
Obecnie również Papież Franciszek-też Jezuita, nie szczędzi miłych i zaskakujących gestów wyrozumiałości i przyjaźni wobec Rosji i prawie osobiście do Putina. Ilu jeszcze frajerów trzeba oprócz Orbana, Trampa, Schrödera, a może i po cichu i naszego Duetu, aby śmiertelnie zagrozić Nam i całej Europie? Przecież wymienieni politycy to doświadczeni gracze, którym los Narodów, a w pierwszej kolejności mieszkańców Ukrainy a następnie Polski, może być tylko wstępem do wielkiej rozgrywki przed III Wojną Światową. Tych mafijnych oprychów politycznych w kolejnych wyborach u nas i w Stanach Zjednoczonych nic nie powstrzyma; interesują ich tylko władza i zyski, a nie losy zwyczajnych ludzi. Imponuje im Putin, czyli zwykły żulik-chuligan, posiadacz ropy, złota, diamentów i kawioru. Zagrożenie dla świata zostanie zażegnane jeżeli Sojusz Atlantycki, pod odpowiedzialnym, tak jak obecnie kierownictwem, zdoła przekonać Naród Rosyjski do ujęcia swoich losów we własne ręce. Wyzwanie to czeka obecnie, w nadchodzących wyborach, również nasze społeczeństwo.
Polska bowiem stoi nad przepaścią, porównywalną, jak w przededniu Insurekcji Kościuszkowskiej.

Ratujmy Polskę przed chamską pisowską targowicą.!!!


1. Marek Lebiedowski, (2023r), "Essa"czy "Odklejka"?

    Prof.dr hab.inż. Marek Lebiedowski, dyscyplina naukowa - inżynieria środowiska  -  wrzesień 2023r

  Liczba odwiedzin: 

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe 2019-2023 Marek Lebiedowski